До національності належить ім'я Румі: історія та походженняДо національності належить ім'я Румі: історія та походження

0 Comment

Ім'я Румі є одним із значних імен, спадщиною видатного поета та мислителя XIII століття. Його твори та вчення надихають мільйони людей по всьому світу. Багато хто запитує, до якої національності належить це ім'я.

Румі був перським поетом та мислителем. Він народився в Балсі, що на той час належав до Перської імперії і перебуває в сучасному Афганістані. Своїм життєвим шляхом і творчістю він вплинув на перську і світову культуру.

Незважаючи на те, що ім'я Румі звучить турецькою, він не був турком за національністю. У турецькій мові "Румі" означає "анатолійську" або "турецьку". Однак, основна частина життя Румі пройшла в Персії, де він здобув свою освіту та написав свої знамениті вірші.

Ім'яНаціональність
РуміТурецька

Румі, ар-Румі (араб. الرومي) – нисба, що означає «візантієць».

Якою мовою писав Румі?

персидською мовою Його вірші перекладені багатьма мовами світу і перенесені до різних форматів. Румі був описаний як «найпопулярніший поет» і «найпопулярніший поет» в США. Роботи Румі написані в основному перською мовою, але іноді при написанні віршів він також використовував турецьку, арабську та грецьку мови.

Що означає псевдонім поета Джалаладдіна Румі?

Румі – псевдонім перського поета Джалаладдіна Мухаммеда, що означає «з Руму», оскільки більшість життя поет провів у Румі (Малої Азії).

Де похований Джалоліддін балхи?

Сьогодні, як і понад вісім століть тому, його поезія жива та актуальна. День народження Балхи щорічно відзначають 30 вересня у Таджикистані, а День, присвячений його творчості, – 17 грудня турецькому місті Коньяде знаходиться його могила.