Які вірші входять до циклу Перські мотиви?Які вірші входять до циклу Перські мотиви?

0 Comment

Збірник віршів Сергія Олександровича Єсеніна – “Перські мотиви”, був написаний під час трьох поїздок до Грузії та Азербайджану, з осені 1924 по серпень 1925 року. До цієї збірки увійшли такі вірші як "Шагане ти моя, Шегане!", "Ти сказала, що Сааді", "Світло вечірнє шафранного краю".

віршів циклу «Перські мотиви» Вірш «Шагане ти моя, Шагане!..» було неодноразово покладено на музику різними композиторами: Олександром Живцовим, Олександром Руч'євим, Григорієм Пономаренком, Геннадієм Ареф'євим. Інші вірші циклу, покладені музику, — «Ніколи я був на Босфорі…» (З.

У жовтні 1924 року Сергій Єсенін пише перші два вірші майбутнього циклу «Перські мотиви»(всього до нього надалі увійдуть 15 віршів) – "Влягла моя колишня рана …" і "Я запитав сьогодні у меняли …".

Беніславській у квітні 1924 р.). "Перські мотиви", Що включають 15 віршів, виникли в результаті поїздок Єсеніна в Ташкент в 1921 р., коли він побачив "справжній" Схід, і в Закавказзі в 1924-1925 рр. циклі – Тема любові: до жінки, до батьківщини, до природи, до Сходу та його давньої поезії.