Чим підтверджується реєстрація як самозайнятий?Чим підтверджується реєстрація як самозайнятий?

0 Comment

Документ, що підтверджує самозайнятість, довідка про постановку на облік за формою КНД 1122035. У ній зазначені: прізвище, ім'я та по батькові самозайнятого; ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);

Існує 2 способи отримати довідку для підтвердження доходу самозайнятого. Перший – у додатку «Мій податок». Другий – через особистий кабінет на сайті ФНП. В обох випадках нікуди йти не доведеться: довідки запитуються віддалено та приходять моментально з електронним підписом ФНП.

Самозайняті оформлюють довідку у додатку «Мій податок» або в особистому кабінеті платника «Податку на професійний дохід» за кілька хвилин. Відвідування місцевої ІФНС не потрібне.

На сайті Федеральної податкової служби (ФНП) Достатньо ввести ІПН самозайнятого та вказати дату, на яку потрібно дізнатися статус. Знайти самозайнятого по ПІБ не можна. Радимо перевіряти самозайнятого перед кожним платежем. Адже він може втратити статус або самостійно від нього відмовитися.